23-vjeçarja vishet si infermiere, hyn në maternitet dhe tenton të rrëmbejë foshnjen e sapolindur

Një grua nga Kalifornia u akuzua për rrëmbim pasi u vesh si infermiere dhe u fut në maternitet ku tentoi të vidhte një foshnjë të porsalindur përpara se të largohej nga vendi.

Jesenea Miron, 23 vjeç, nga Moreno Valley, u arrestua të premten pasi dyshohet se u përpoq të rrëmbente një fëmijë nga Qendra Mjekësore e Sistemit Shëndetësor të Universitetit Riverside.

Thuhet se ajo u maskua si një infermiere e re për të hyrë në repart dhe më pas ‘hyri në dhomën e spitalit të një pacienteje dhe u hoq si infermiere’.

Më pas Mironi tentoi të merrte foshnjën, por u përball me personelin e spitalit që njoftoi policinë.

Nuk dihet nëse Miron kishte në shënjestër një foshnjë specifike apo e kishte zgjedhur rastësisht. Ajo ishte larguar në momentin kur policia mbërriti në vendngjarje, raporton Daily Mail.