36-vjeçari që u gjet i vdekur në Pejë, vëllai i moderatores kosovare (FOTO)

Një djalë 36 vjeçar është gjetur i vdekur në Kosovë, një ditë pasi po kërkohej me a nkth nga familja dhe miqtë.

Viktima është B.Berisha banor i Pejës.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, tha sot se është gjetur nga familjarët, pa shenja jete, B.B. Trupi i tij u gjet në Sferkë të Thatë, Pejë, sot ora 13.00, një ditë pasi u shpall i zh dukur.

I ndjeri B.B ishte djali i vetëm ish-aktivistit të lartë të LDK-së në Komunën e Pejës, Mon B.

Ai ishte dhe vëllai i moderatores dhe gazetares së njohur Venera B., aktualisht redaktore e programeve të mëngjesit në Radio 1.