A duhet të vijnë afganët në vendin tonë? Tea është pro, por ama ka një kusht

Vendimi i qeverisë Rama për të strehuar afganët, të cilëve iu rrezikohet jeta nga talebanët, ka ngjallur mjaft polemika në vendin tonë. Një reagim ka ardhur edhe nga ish-konkurrentja e ‘Përputhen’, Tea Trifoni. Ajo është pyetur për këtë çështje nga ndjekësit e saj në rrjetet sociale dhe ish-konkurrentja e “Përputhen” është shprehur se nuk do që asnjë mashkull afgan të vijë në Shqipëri, pasi sipas saj po mbështesin talibanët.

“Grate dhe femijet jam e gatshme t’i pranoj dhe ne shtepine time nese do ishte nevoja. Asnje s’do doja te sillnin ama. Shumica jane duke mbeshtetur talibanet ne politikat e tyre dhe nuk po ndihmojne motrat dhe grate e tyre”, shkruan Tea.