Akѕѕident në Makoc të Prishtinëѕ, humb jetën një foѕhnje gjaѕhtë muajshe

Një a ksident trafiku ka ndodhur në fshatin Makoc të Prishtinës, ku një foshnje gjashtë muajshe ka n dërruar jetë.

Si pasojë e këtij a ksidenti të lënduar kanë mbetur edhe ngasësja dhe tre fëmijë të tjerë, transmeton Klankosova.tv.

Sipas raportit 24 orësh të policisë të lënduarit janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa trupi i pa jetë iu është dorëzuar familjarëve për ceremoni të va rrimit.

“Është raportuar për një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me ngasës i dyshuari mashkull dhe vi ktima femër kosovarë. Si pasojë e a ksidentit një foshnje gjashtë muajsh ka ndërruar jetë, ndërsa ngasësja dhe tre fëmijë të tjerë janë lënduar.

Te lënduarit janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa trupi i pa jetë iu është dorëzuar familjarëve për ceremoni të va rrimit”, thuhet në raport.
I dyshuari është arr estuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.