Aksident i frikshëm në Delvinë! Makina përplas një 5-vjeçar, i mituri përfundon në spital me plagë të rënda

Një aksident i rëndë është regjistruar pak çaste më parë në Delvinë, si pasojë e të cilit ka përfunduar në spital një 5-vjeçar. I mituri me iniciale M.M. u përplas nga një automjet dhe ka marrë plagë të rënda në fytyrë dhe në shpinë.

Fatmirësisht vogëlushi është rrezikut për jetën, por kërkohet trajtim spitalor. Ndërkohë, policia ka shkruar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.