Aksìdent mes 2 mjeteve, pasagjeri nxjerr thìkën dhe plågos person te makina tjetër

Një sh err me th ika është regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune, ku ka përfunduar me 1 të pla gosur. Ngjarja ka ndodhur në Shijak, ku mësohet se dy mjete janë përpl asur me njëra-tjetrën dhe më pas një prej pasagjerëve ka nxjerrë th ikë dhe ka pla gosur një prej të afërmve të shoferit të makinës tjetër.

Nuk dihet se për çfarë ka nisur sherri dhe gjendja e të pla gosurit, e autori është shpallur në kërkim.

“Më datë 25.09.2021, rreth orës 20:55, në Shijak, janë përp lasur dy automjete me drejtues shtetasit V. Ç., dhe K. D., vetëm d ëme materiale. Në vendin e ngjarjes shtetasi M. K., është konf liktuar dhe ka go ditur me mjet prerës (th ikë), shtetasin Sh. Ç., (të afërm të drejtueseve të mjeteve të përfshirë në përplasje). Shtetasi Sh. Ç., ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit të dyshuar”, njofton Policia.