Aqif Rakipi “non-grata”/ Reagon djali i tij: Babai im është super i pastër, s’jemi kështu familje!

Pas shpalljes së Aqif Rakipit ‘non-grata’ nga SHBA, ka reaguar djali i ish-deputetit, deputeti Ornaldo Rakipi. Ai ka thënë se babi i tij është i ppastër dhe vendimi i amerikënëve është skandaloz.

Ai ka thënë:

Babai im është super i pastër. Ne nuk jemi nga kjo familje. S’kemi lidhje me këtë pjesë. Jeni i gatshëm të jepni dorëheqjen. Skandaloze.