Bebe Rexha thotë se mban një statujë të Budës në oborrin e shtëpisë së saj milionëshe në Los Angeles

Artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, prej vitesh jeton në Los Angeles të Kalifornisë.

Ajo atje posedon një shtëpi në vlerë 2.1 milion dollarë (1.7 milion euro), e cila karakterizohet me arkitekturë të vjetër dhe gjendet në një nga lagjet private të Los Angelesit.

Në një rrëfim të veçantë për US Weekly, 31-vjeçarja ka bërë të ditur 25 fakte interesante rreth saj, të cilat fansat e saj mund të mos i kenë ditur më parë.

Shtëpia luksoze e Bebe Rexhës në Los Angeles, Kaliforni (Foto: Arkiv)
Një ndër to është fakti se ajo ka një statujë të Budës në oborrin e saj, e cila është vendosur në një pjesë të veçantë të oborrit dhe gjendet aty prej më shumë se 15 vitesh.

Bebe Rexha fotografohet pa makijazh ndërsa nxjerr në shëtitje qenin e saj
“Unë kam një statujë të Budës në oborrin tim që ka qenë atje për më shumë se 15 vjet”, ka treguar këngëtarja shqiptare.

Statuja e Budës në shtëpinë e këngëtares shqiptare, Bebe Rexha (Foto: Arkiv)
Interpretuesja e hitit “Meant to be” e kishte blerë këtë shtëpi në vitin 2018, ndërkohë që ajo dhe familja e saj kanë edhe një shtëpi tjetër në New York, përkatësisht në lagjen Staten Island.

Mes shumë fakteve interesante për veten e saj, Rexha ka treguar se e ka marrë patent-shoferin në moshën 29-vjeçare, flet tri gjuhë (anglisht, shqip dhe spanjisht), si dhe i pëlqen të gatuajë dhe gatuan vet në shtëpi.