Burrë e grua humbën jetën, detaje të reja: Kohët e fundit ziheshin, Hekurani punonte në bashki (Pamje nga vendi i ngjarjes)

Kr im i dyfishtë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Babunjë të Divjakës, ku 58-vjeçari ka vr arë me ar më gjaku bashkëshorten dhe më pas veten

Një nga komshinjtë e vik timave është shprehur se ata ishin të qetëm, por kohët e fundit grindeshin me njëri-tjetrin.

“Ata s’bënin llafe po kohët e fundit po, Hekurani punonte në bashki, ajo në shtëpi me punët e shtëpisë”, tha banori.

Dy vik timat janë identifikuar si Hekuran dhe Fëllënxa Rrasa. Nuk dihet ende shkaku i konf liktit të tyre që ka degraduar deri në vr asje, ndërsa pista kryesore e dyshimit është konf likti.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve që sollën ngjarjen e rëndë këtë të shtunë.