“Dil nga studio, jeni me Covid”/ Dy prezantueset përzihen nga emisioni në videon që po ‘djeg’ rrjetin

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në televizionin amerikan ABC. Dy prezantuesit u përballën me një situatë të sikletshme pasi në mes të shfaqjes iu kërkua të linin studion pasi rezultuan pozitive me COVID-19.

Ana Navaro dhe Sunny Hostin, të dyja të vaksinuar, u larguan nga studio televizive disa minuta pasi zv.Presidentja e SHBA Camala Harris do dilte për një intervistë në studio.

“Unë mendoj se diçka po ndodh këtu për të cilën nuk jam 100 për qind e vetëdijshme. A mund të më informojë dikush për situatën “, thotë Joe Behas.

“Ju të dy duhet të largoheni nga studio,” erdhi një zë nga pas kamerave. Behar filloi të bëhej gati për të prezantuar nënkryetarin e Shteteve të Bashkuara atje, kur një zë tjetër pas kamerave tha “jo”.