E fundit/ Policia vë në pranga xhaxhain e Aldi Ramës, zbulohet arsyeja e rëndë

Disa ditë më parë 21-vjeçari Aldi Rama vr au Oficerin e Krimeve Saimir Hoxha dhe më pas gjatë aksionit të policisë për kapjen e tij, ai që lloi veten me pl umb dhe ndërroi jetë ditën tjetër.

Ndërkoohë mësohet se Baki Rama, xhaxhai i Aldi Ramës, është arrestuar nga policia pasi kishte th yer masën e arrestit shtëpiak.

Burime bëjnë me dije se ai ishte lënë nga gjykata në “arrest shtëpie” pasi ishte arrestuar për tregti të lën dëve nar ko tike.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia ditën kur ndërroi jetë Aldi Rama, xhaxhai i tij nuk është gjetur në banesë. Dyshohet se familjarët i thanë policisë se ai kishte shkuar në Tiranë për të marrë trupin e pajetë të nipit.