E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm godet Ballkanin, ja ku e kishte epiqendrën

Një tërmet i fortë ka goditur pak minuta më parë Detin e Zi

Shqipëria Ime mëson se se magnituda e këtij tërmeti ka qenë 5.8 në shkallën Rihter dhe me një thellësi fokale prej 2 kilometër

Epiqendra ndodhej 178 kilometra larg zonës së Adazapan të Turqisë

Nuk ka ende raportime për dëme apo alarm për tsunami. / Shqipëria Ime