E FUNDIT / Tjetër trägjedi/ Rrëzohet avioni, asnjë person nuk ka mbijetuar

Të paktën tre persona kanë vd e kur nga rrëzimi i një avioni usht arak në Rusi. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e avionit të përfshirë nga flakët dhe shihet teksa bie në një zonë të pyllëzuar. Një tym i madh mbulon të gjitha vendin.

Agjencitë e lajmeve në Rusi thonë se avioni ishte nisur për një fluturim testues jashtë Moskës, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rr ëzimit.

“Avioni i ri i lehtë usht arak i transportit, një Il-112V, u përp las në një zonë të pyllëzuar ndërsa po zbriste në aeroportin Kubinka rreth 28 milje në perëndim të Moskës”, tha një zëdhënës i Korporatës OAK për Tass.