E FUNDIT / Turistët bien në greminë në alpet e Valbonës, ka të vdekur

Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në alpet mes Valbonës dhe Thethit.

Disa turistë, gjatë ecjes në këmbë (hiking), kanë humbur rrugen dhe për pasojë dyshohet se kanë rënë në një greminë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se ka ndërruar jetë njëri prej tyre.