E rëndë: 28-vjeçari kosovar mbytet në Zvicër teksa ikte nga Policia (DETAJE)

Të mërkurën në mëngjes, një 28-vjeçar kreu një v jedhje në një apartament në Bellinzonese.

Ndërsa ikte nga Polícia, ai u hodh në lumin Ticino dhe u m byt, shkruan Blick.ch.

Trupi u gjet pak pas orës 10:00 në nivelin e Ponte Rossa në rrethin Galbisio, sipas Polícisë së kantonit, transmeton Indeksonline.

Víktíma është një 28-vjeçar kosovar pa adresë të përhershme.

Polícia e kantonit Ticino shkroi se ai ishte i njohur për autoritetet dhe iu kishte ndaluar hyrja në vend.