Erjon Braçe bën deklaratën shokuese, zbulon emrin e politikanit që e ka kërcënuar

Socialisti Erion Braçe ka treguar mbrëmjen e sotme në “Më lër të flas” se Sali Berisha e ka akuzuar si vrasës, në kohën që PS-ja ishte në opozitë.

Ai tha se kryedemokrati e ka akuzuar sikur kishte hedhur një grua nga kati I pestë, ku gruaja kishte vdekur.

Cili nga politikanët të ka kërcënuar kur ke qenë në opozitë?Braçe drejton gishtin tek fotoja e Berishës: Unë kisha vrarë njërën. Është shumë interesante. U çua një herë në parlament dhe unë rrija në rresht të dytë a të tretë dhe ai mu drejtua duke thënë : ai ka vrarë njerëz, ka vrarë filanen. I thashë unë “si e vrava”?

E morën nga kati i dytë e ngjitën në katin e pestë dhe e hodhën nga dritarja dhe ajo vdiq. I thashë të kishe gjetur një që peshon më pak se sa unë se nuk e ngre dot. Filmin e bën ai nuk e bëj unë.