Është kthyer në ‘trend’/ Ja kush janë disa nga personazhet e famshëm , të cilët kanë prerë një biletë për në hapësirë

Për vite me radhë, anije të ndryshme kozmike janë ndërtuar me qëllimin që një ditë të dërgojnë turistë në hapësirë, në mënyrë që ata të mund të përjetojnë jo vetëm shikimin e Tokës nga atje lart, por edhe të shohin se sa e gjerë është me të vërtetë galaktika.

Sigurisht, këto vende do të jenë në dispozicion vetëm për ata që janë të pasur dhe mund të përballojnë të dhurojnë miliona dollarë.

Në fakt, sipas të madhit Elon Musk, një vend në një nga këto mjete artizanale turistike do të kushtojë rreth 90 milionë dollarë.

Shumë apo jo? Epo, jo për disa. Shumë të famshëm tashmë i kanë garantuar vetes një vend në këto vepra artizanale. Madje disa kanë blerë edhe biletat e partnerëve të tyre, disa prej të cilëve nuk janë më bashkë. Sido që të jetë, nuk do të ketë vend për ne atje.

Këtu janë disa nga personazhet e famshëm që kanë blerë biletat e tyre:

Leonardo DiCaprio

Në vitin 2013, Leonard DiCaprio i bleu vetes një biletë vajtje -ardhje për një vend në raketën hapësinore Virgin Brand të Richard Brandon.

Justin Bieber

Duket se Justin Bieber dhe menaxheri i tij blenë bileta për t’u ngjitur në hapësirë ​​në vitin 2013. Justin madje postoi më pas se si do të pëlqente të bënte një video muzikore në hapësirë.

Rihanna

Rihanna është e fiksuar pas UFO-ve dhe hapësirës,​​kështu që nuk është befasuese që ajo bleu një biletë në vitin 2013 për të hipur në anijen turistike të famshme të Branson.

Ashton Kutcher

Në vitin 2012, Ashton Kutcher nënshkruar për një vend në Virgin Galactic, duke e bërë atë klientin e 500. Sipas nydailynews.com, Ashton më vonë mori një telefonatë falënderimi.

Katy Perry

Pasi Katy Perry i ka blerë biletën ish-burrit Russell Brand për ditëlindjen e 3-të, vendosi se nuk do që ai të shkoni vetëm dhe bleu një për vete një vit më vonë. Sipas nydailynews.com, nuk ka asnjë fjalë nëse ajo do të vazhdojë të shkojë me ish-in e saj, apo nëse do ta lërë atë për diçka tjetër.

Mila Kunis

Më herët folëm se si Ashton Kutcher ishte klienti numër 500 për Virgin Galactic. Epo, sipas thetravel.com, Ashton kishte në plan të blinte një biletë edhe Mila Kunis, e cila ishte e dashura e tij në atë kohë. Nuk ka ende konfirmim nëse kjo ka ndodhur, por që kur ata u martuan në vitin 2015, ne mund të mendonim se ata do ta bënin udhëtimin së bashku.

Angelina Jolie

Sipas nydailysnews.com, Angelina Jolie është tashmë një ambasadore e vullnetit të mirë për Komisionerin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, kështu që nuk është tronditëse që ajo do të dëshironte të shkonte në hapësirë.

Charlize Theron

Charlize Theron ishte 100 për qind e gatshme për të udhëtuar në hapësirë ​​në Virgin Galactic të Branson, falë rolit të saj në Prometheus.

Stephan Hawking (Nëse ai do të ishte akoma gjallë)

Stephen Hawking mund të mos jetë gjallë sot, por ai ishte një nga të paktët që iu ofrua një vend falas në Virgin Galactic. Sipas nydailynews.com, ëndrra e Hawking ishte të ngjitej gjithmonë në hapësirë​​dhe të rriste ndërgjegjësimin se është misioni jetësor i njerëzimit të eksplorojë yjet nëse do të mbijetojmë.