Femijet i nxorren nga shtëpia dy të moshuarit, Eni Çobani befason me vendimin ndaj tyre..

Historia rrënqethëse e një çifti të moshuarish që enden rrugëve, pasi djali dhe vajza i kanë nxjerrë jashtë, ka tronditur opinionin publik shqiptar.

E ky është fati tragjik i një çifti të moshuarish nga Korça. Fëmijët i kanë përzënë, bashkia ua ka mbyllur derën, policia nuk ua ka zgjidhur problemin me fëmijët, të cilët i kanë nxjerrë jashtë.

Juristja Eni Çobani ka bërë një reagim tronditës lidhur me këtë ngjarje në rrjete sociale:

“Perfundimisht kjo eshte dhimbje ,hidherim,deshperim ky nuk eshte fundi i Shtetit ky eshte fundi i nje.shoqerie qe po degradon dita dites.Kam kohe qe kam ngritur alarmin ne kete vend ku per shume syresh i dukeshin te paverteta por ne fakt ky eshte realiteti shqiptar qe na rrethon , cfare prisni me shume se kaq.

Femije qe nxjerrin ne kater rruget prindrit do te thote qe ne jemi kthyer ne primitive,egoist dhe te pavlere.Dashuria per prindrit eshte e paprekshme e pavdekshme e pamposhtur e pavdekshme.Do jem rruga e zgjidhjes per ju prinder te mire se smund te pranoj te jepen zgjidhje per ne azil kur nuk dime se cka ndodhur me banesen e ketyre njerzve dhe si mund te guxojne femijet e tyre ti nxjerrin rrugeve prindrit.

Duajini prindërit e tuaj dhe kujdesuni me dashuri për ta. Vlerën e tyre të vërtetë keni për ta kuptuar, kur të shohësh bosh vendin ku ata uleshin përherë”, shkruan ajo.