Florian Marku arrin në stadium, i gatshëm për meçin e sontëm

Boksieri shqiptar, Florian Marku tashmë ka arritur në stadiumin “Tottenham Hotspur”, aty ku do të përballet me boksierin Maxim Prodan për titullin në peshat e mesme.

Marku pati një konferencë të “nxehtë” me boksierin ukrainas, ku sharjet, shtytjet dhe ofendimet nuk munguan, duke siguruar se ky duel i sotëm do të jetë spektakolar.

28 vjeçari shqiptar dhe boksieri ukrainas do të jenë të tretët në natën e sotme e cili pritet të nis rreth orës 19:00.

Meçi kryesor i natës së sontme do të jetë ai mes Anthony Joshuas dhe Oleksandr Usyk.