Gjatë krizës Pandemike, këta janë Vip-at Shqiptar që u bënë me makina Luksoze

Qysh nga mesi i muajit mars të vitit të kaluar, shumica institucioneve pushuan

aktivitetet e tyre të përditshme publike artistike, për shkak të masave kufizuese në parandalimin e C0VID-19, të cilat i futën në fuqi autoritetet e Kosovës.

Artistët që ishin pjesë e këtyre institucioneve kulturore, ishin dhe vazhdojnë të jenë pothuajse më të prekurit nga kjo pandemi, shkruan GazetaBlic.Krahas kësaj, shumë nga këngëtarët shqiptar nuk u ndanë nga luksi dhe kjo u bë e ditur përmes makinave super të shtrenjta të cilat i poseduan gjatë këtij viti.

Reperi i famshëm Buta, ka vendosur që t’ia bëjë vetes një dhuratë luksoze.Përmes një publikimi në Instagram ai tregoi se tashmë ka blerë një veturë të tipit “Mercedes S Class”.

Pandemia nuk ka ndikur as te këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu, i cili para pak dite është bërë me veturë të re.
Përmes disa fotove në Instagram ka bërë të ditur se ka blerë një veturë super luksoze.“Përshëndeteni bishën time të re” ka shkruar ai në mbishkrimin e fotove.

Këngëtarja shqiptare, Kida, ka bërë të vetin një Mercedes të llojit ‘G Class’.

Mësohet se kjo veturë kap çmimin prej rreth 120,000 eurosh.“Xhiro me biçikletë”, ishte mbishkrimi i fotografisë ku shihet Arta Elezaj në makinën super luksoze.Kjo makinë u bë shoqëruesja më e mirë e ish-aktores në Dubai.Modelja e njohur, Arta Nitaj, njihet për jetën e saj super luksoze.