Gjyshi i Bleona Matës perlot në emision: Kishim 9 vite që prisnim dhe para një jave

Pasi u shfaq per here te pare ne tv fotoja e Bleones e rritur, u be krahasimi i bleones ne ate kohe 6 vjecare me foton e tanishme te Bleones adoleshente. Me pas Report TV udhetoi drejt qytetit te kukesit aty ku jeton familja e Bleones, nena, vellai dhe gjyshi i saj zenel Mata.

Ishte shume pre kese momenti kur gjyshi dhe vellai i Bleones pane foton e realizuar ngq ekspertet dhe ata dhprehen deshiren ne rikthimin e Bleones. “Kemi 9 vite qe presim nje shenje nga Zoti dhe para nje jave kjo doli. Familja jone eshte e mallengjyer per kete dhe nuk na ze gjumi kur mendojme per te.

E vetmja shprese eshte emisioni “Pa gjurme” qe na eshte bere ndermjetes me nderkombetaret dhe ishalla neve do i sjelli vajzen. E kam thene esh teme pare se nuk dua te v d e s pa e pare vajz enKemi 9 vjet qe kemi kerkuar neper hox hallare, bej lere e skemi lene vend. Por kjo sot u be realitet prej jush.” shprehet Zenel Mata

Per here te pare reagon vellai i Bleones asokohe nje 3 vjecar kur e motra u zhd uk. Armendi nuk i mbajti dot lo tet por e dha nje mesazh te tij.

“Une dua t`i them si vellai i vogel te kthehet sa me shpejt e me pare. Ishim duke luajtur ne oborrin e shkolles dhe erdhi Xhemilja dhe e mori” … pastaj perlotet.