Gruaja rreh keq burrin në Prizren, e bën për spital. I ka shkaktuar dëmtime në tru

Policia e Kosovës ka ndaluar një grua në qytetin e Prizrenit për shkak se akuzohet se ka dhunuar fizikisht bashkëshortin e saj.

Lidhur me këtë rast policia e Kosovës ka reaguar zyrtarisht duke thënë se burri ka marrë dëmtime të shumta në tru dhe është transportuar për në spital.

“Prizren 26.08.2021 – 11:37. Është raportuar se e dyshuara femër kosovare ka ushtruar dhunë në familje duke e sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në tretman mjekësor. Palët janë intervistuar dhe e vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.