Hapen zarfet sekrete, socialistët propozojnë emrat për Presidentin e Ri, zbardhet..

Hapen zarfet e dorëzuar nga deputetët socialist ku mbajnë emrat e propozuar për presidentin e ri të vendit.

Bëhet me dije se janë 67 emra që janë dorëzuar dhe do të shqyrtohen nga tre negociatorët e mandatuar nga Rama për këtë proces:

Taulant Balla, Elisa Spiropali dhe Damian Gjiknuri.

Ditën e sotme në 15:00 kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla do të jetë në një takim me shoqërinë civile, ndërsa në orën 17:00 do të nisin dhe negociatat me 3 grupet parlamentare të opozitës.