Humbi jetën në lule të rinisë, Mjekja Shqiptare në Gjermani pësoi Aksident të Frikshëm

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Gjermani, ku një mjeke shqiptare e quajtur Eneida Doko, 34 vjeç humbi je,tën në një aksi,dent rrugor.

Lajmi u bë me dije nga gazeta gjermane BILD. Ajo po udhëtonte të enjten me Merdecesin e saj të ri GLA. Për shkak se po nxitonte, ajo humbet kontrollin e mjetit,

godet një ishull trafiku dhe përplaset me një shtyllë betoni me forcë. Sipas dëshmive të personave që u ndodhën në vendgjarje, makina ka fluturuar disa metra në ajër dhe më pas përfundoi në kanal.

Pasi morën vesh lajmin, ekipet e emergjencës nxituan ndrejt vendngjarjes dhe tentuan ta mbanin në jetë 34-vjeçaren, duke ia dalë për disa minuta.

Por më pas ajo ndërroi jetë në spi,tal. Partneri i saj gjerman tha se ajo ishte një yll që shkëlqente dhe shpërndante lumturi kudo.

Ai deklaroi:

Donim të mart,oheshim, të kishim fëmijë.
Eni ishte mjeke psik,iatre dhe u largua nga Shqipëria në vitin 2016. Sipas partnerit të saj, ajo fliste në mënyrë të shkëlqyer 5 gjuhë dhe gjermanishten kishte arritur ta mësonte për një vit. Ndërkohë autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksid,entit.