I erdhi prap nusja e djalit, i moshuari shpërthen në lot: Vetëm një nga tre fëmijët është i djalit tim, të tjerëve t’iu gjejë babain

Ditën e djeshme u njoftua se disa shqiptarë do të kthehen nga kampet e Sirisë. Bëhet me dije se mes personave që do të riatdhesohen është edhe Floresha Rasha bashkë me tre fëmijët e saj. Megjithatë duket se rikthimi i saj nuk është pritur dhe aq mirë nga vjehrri, Shaban Rasha.

Babai i burrit të Floreshës, i cili është vr.árë në Siri shprehet se nuk i njeh fëmijët e saj, pasi janë nga martesa e dytë që ajo ka pasur.

Vetëm një prej fëmijëve që do të kthehet është Amari, djali i Diamantit, i cili u v.rá në Siri. Rasha thotë për Faxneës se me nipin e tij nuk ka folur prej shumë vitesh, pasi vetë Floresha nuk e lejonte.

Ai ka thënë:

Unë jetoj vetëm, djali i madh është vr.árë në Siri, vajza e djalit të vogël me gjithë djalin, por këto janë vr.árë në periudhën që lu.ftonin me Basha Al Asad, jo me këta te.rr.or.istët. Prandaj nuk ka asnjë lloj procedure.

Ardhja e tyre mua nuk më intereson fare vetëm e djalit, e djalit të djalit, nusja ka shkëputur kurorë dhe ka lidhur kurorë me dikë tjetër dhe te unë i është mb.yllur dera, po ata nuk do vijnë këtu do shkojnë në kapmin e rehabilitimit, që kur ka vd.ekur djali që në 26 dhjetor 2016. Dy vajzat (Emel dhe Hatixhe) nuk janë të djalit, Diamantit, Amari është i Diamantit. Ajo le të gjejë burrin dhe t’u jap mbiemrin

. Më kanë marrë në telefon, prej 7 vjetësh nuk kam pasur asnjë kontakt. Nuk e ka lejuar ajo që të më marrë nipi, kam qenë një vjehërr i sjellshëm, me kulturë, madje të kishit njohur gruan time, ajo iku dhe na tr.adhtoi si të ishim ca injorant jo si të ishim të dy me shkollë, ajo farmaciste unë mësues. I thashë m’i lë mua fëmijët dhe nuk donte, se kujtonte se ty është dasmë, fushë me lule të vinin unazat në vesh.