I FUNDIT / Aeroplani humb kontrollin dhe ndahett tresh, 52 vi ktima në lule të rinisë

Aeroplani i përkiste kompanisë Pegasus Airlines, ndërsa në bord gjendeshin 171 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit, përcjell REL.Sipas mediave lokale, aeroplani ateroi në shi të madh, pasi fluturoi nga provinca perëndimore e Izmirit