I FUNDIT/ Aksident i rëndë në vend, dërgohet me urgjencë në spital 5 vjeçari

Një fëmijë ka mbetur i plagosur në një aksident pasditen e sotme në Delvinë.

Fëmija është paraqitur në urgjencën e spitalit të Sarandë me plagë në fytyrë dhe në shpinë

Dyshohet se i mitur me iniciale M. M., 5 vjeç banues në Delvine është goditur nga një automjet.

Sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetën, por kërkohet trajtim spitalor. Policia ka shkruar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.