Ikën për jetë më të mirë/ Makina u kthye përmbys dhe u bë copa copa/ Shqiptarët burrë e grua humbin jetën në Amerikë

Dy shqiptarë, burrë e grua, humbën jetën pas një aks identi.Ngjarja ndodhi dje në mëngjes në Urën George Washington në New York bënë të ditura aut oritetet.

Ngjarja ndodhi në ora 9:42 të mëngjesit, sipas orarit lokal, kur një veturë Honda CRV u përplas me një Chevrolet Corvette, në pjesën e ulët të urës.

Honda u përmbys, ndërsa udhëtonin dy shqiptarë nga Malësia: Muharem Frluckaj, 52 vjeç dhe bashkëshortja e Bisere Frluckaj, 47 vjeçe.

Dy të ndjerët banonin në Bronx. Gruaja u shpall e vde kur në vend, kurse i shoqi që ishte në timon, u dërgua me urgjencë në spital, por ndërroi edhe ai jetë disa momente më vonë.

Shoferi i makinës tjetër u dërgua në një spital në Teaneck, me lëndime të lehta.