Iu përkeqësua gjendja shëndetësore gjatë seancës, pamje kur Dardan Krivaqa nxirret nga objekti i gjykatës

Të dyshuarit për vrasjen e 18-vjeçares, M.O., në Ferizaj, Dardan Krivaqa, i është përkeqësuar gjendja shëndetësore sot, gjatë seancës ku pritet t’i caktohet paraburgimi

Sipas “Betimit për Drejtësi”, i njëjti ende nuk është shoqëruar për në emergjencë, por nga ekipet mjekësore është duke marrë ndihmën e parë.

Pas kësaj ai është nxjerrë nga objekti i gjykatës nën përcjelljen e forcave të shtuara të policisë, raporton T7, nga vendi i ngjarjes.

Ndërkohë, seanca gjyqësore është duke vazhduar pa prezencën e të dyshuarit kryesor për vrasjen e rëndë të 18-vjeçares.

Dardan Krivaqa është arrestuar dje si i dyshuari kryesor i vrasjes së 18-vjeçares, M.O.

I arrestuar si i dyshuar për këtë rast është edhe Arbër Sejdiu që është arrestuar dy ditë më parë.

Krivaqa, emër i njohur për policinë ishte në kërkim tash e dy ditë.

Ndryshe, 18 vjeçaria ishte dërguar pa shenja jete në Qendrën Emergjente në Ferizaj pasditen e së dielës.

Viktima ishte dërguar aty nga Krivaqa dhe Sejdiu, të cilët më pastaj kishin ikur nga vendi i ngjarjes./T7