Këngëtarja më e pasur në botë bën pazarin vet. Ja fotot që po bëjnë xhiron e rrjetit

Rihanna dukej mjaft me stil ndërsa shtyu karrocën e saj të blerjeve gjatë një vizite në Whole Foods në lagjen Tribeca të Manhattanit të dielën.

Miliarderja e shumë hiteve, 33 vjeçe, kishte veshur një xhaketë të hapur, e cila vinte në pah dekoltenë e saj, të cilën e kombinoi me një palë xhinse të grisura të markës ‘Gucci’ dhe shumë stoli.

Ajo u pa duke shikuar disa nga patëllxhanët në shitje. Për fat të mirë për Rihannën, e cila u shpall miliardere në fillim të këtij muaji, ajo mund të përballojë çmimet në supermarketin e nivelit të lartë dhe ylli shpejt e mbushi karrocën e saj me mallra para se të nisej për në arkë.

Rihanna me siguri dukej si një anëtare e ultra të pasurve me fije perlash të trasha dhe bizhuteri ari të vëna në qafën e saj për daljen e rastësishme.

Ylli u pa duke lexuar çmimet e disa nga patëllxhanët në shitje në pjesën e perimeve ndërsa e shtynte karrocën e saj lart e poshtë.
Pas shfletimit të perimeve dhe marrjes së një përzgjedhjeje të produkteve, Rihanna gjithashtu zgjodhi një kuti me ëmbëlsira para se të shkonte në zonën e arkës. Këngëtarja mbante një çantë të markës ‘Chanel’ me vija të zeza dhe ari, gjersa në sy binte edhe një varëse e saj e trashë.

Për atlete, Rihanna kishte zgjedhur një palë atlete të markës ‘Adidas’ dhe një kapelë jeshile të bejsbollit të skuadrës New York Yankees.

Në fillim të kësaj jave, këngëtarja u vu re me të dashurin e saj reperin ASAP Rocky teksa po largoheshin nga një klub nate në 5 të mëngjesit.

Ndërsa javën e kaluar, këngëtarj dhe sipërmarrësja e njohur u shpall zyrtarisht një miliardere. “Forbes” raportoi se pasuria neto e Rihannës ishte 1.7 miliard dollarë.

Në fillim të këtij viti, marka e këngëtares “LVMH” tha në një deklaratë se marka me qendër në Paris, do të “pezullohej” në pritje të kushteve më të mira – një pengesë e rrallë për grupin luksoz, i cili ka përballuar pandeminë CO VID-19 më mirë se shumica e rivalëve.

Rihanna – e quajtur muzikantja femër më e pasur në botë në vitin 2019 – thuhet se është “e trishtuar” për vendimin, por linja e saj e njohur ‘Savage X Fenty’ për të brendshme, linjat kozmetike ‘Fenty Beauty’ dhe ‘Fenty Skin’ do të vazhdojnë.