“Kisha një parandjenjë të keqe”, aksidenti i mori jetën, e fejuara e shqiptarit: Doja të kisha vdekur edhe unë!

Një aksident tragjik i ka marrë jetën biznesmenit shqiptar Lorenc Beqiraj 45-vjeç. Ai ishte duke udhëtuar për tek e fejuara e tij, kur humbi kontrollin e “Alfa Romeo-s” dhe përfundoi jashtë rruge në bregun e një lumi.

Drama ndodhi në Durazzanino, në kufirin midis provincave Forlì-Cesena dhe Ravenna, ndërsa moti i keq ishte i furishëm, me rrëqethje të forta ere dhe shiu.

E fejuara e tij Sandra Tampieri, një fytyrë e njohur në qytet për pjesëmarrjen në sallën e Maurizio Costanzo Shoë, ka treguar momentet që i tronditën jetën në Facebook: “Është një ditë në të cilën do të doja të vdisja edhe unë”.

Sandra po priste Lorencin: “Pas një ore që nuk më përgjigjej në telefon, gjë që nuk e bënte kurrë, hipa në makinë dhe shkova në Ravegnana. Ishte policia që kishte bllokuar rrugën dhe kisha një ndjenjë të tmerrshme. Lorenzino im ishte i vdekur, njeriu me të cilin kisha jetuar vitin më të bukur të jetës sime, atë që doja më shumë se veten time dhe që ai më donte të jetonte pjesën tjetër të jetës me mua”.

Për tronditjen Sandrà është shoqëruar në spital, ndërsa të dielën ka njoftuar prindërit e 45-vjeçarit. “Do të doja të vdisja edhe unë”, duke kërkuar ndihmë nga miqtë: “Qëndroni pranë meje”.abcnews.al/