Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe zonat përreth, sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Tiranë dhe zonat përreth. Sipas IGJEUM tërmeti ishte me magnitude 3.3, me thellesi 10 km dhe ishte 2.1 km nga Kruja.

Ndersa sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti u regjistrua ne orën 17:25 minuta 18 km larg nga Tirana dhe 15 km larg nga Kruja.

Lëkundjet kane shkaktuar panik tek banoret, por deri tani nuk raportohet per deme materiale.