Makina me shpejtësi përplas këmbësoren në Tiranë, shoferi i dytë nuk ndalon dot dhe i kalon përsipër

Një këmbësore raportohet se ka ndërruar jetë në Tiranë, pak minuta më parë si pasojë e një ak sidenti rrugor. Ngjarja ka ndodhur në zonën e “Misto Mames” në kryeqytet, në rrugën “Besim Alla”.

Identiteti i këmbësores nuk bëhet me dije dhe as shkaku i ak sidentit.

Ngjarja bëhet edhe më tragjike teksa zbardhen rrethanat e saj. Sipas burimeve nga vendngjarja, gruaja është përplasur fillimisht nga një makinë që lëvizte me shpejtësi. Më pas, mjeti që ndodhej mbrapa e ka shtypur gruan sepse nuk ka mundur të frenojë në kohë.

Fat keqësisht, nga dy përplasjet gruaja ka ndërruar jetë në vendngjarje. Shërbimet e Policisë ndodhen në ven dngjarje dhe kanë arre stuar të dy shoferët.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 17.08.2021, rreth orës 21:00, në “Misto Mame”, dyshohet se janë përfshirë në aksident rrugor mjeti me drejtues I. H., 39 vjeç dhe mjeti me drejtuese shtetasen B. G., 32 vjeçe. Si pasojë ka humbur jetën një shtetase këmbësore ende e paidentifikuar, rreth 50 vjeçe.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.