Maratonomaku shqiptar mes lotësh: Gruaja iku me tuta në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe nuk u kthye më

Maratonomaku shqiptar, Sotir Qiriaqi, i ftuar në emisionin ‘Jeto me Orën’ në RTV Ora, ka treguar momentin kur ka nisur bashkëshorten e tij në spital, që më pas nuk mundi të dalë e gjallë nga aty.

Ai thotë se pasi e dërgoi në spital nuk e pa më, ndërkohë shton se ajo vuante edhe nga diabeti.

Sotir Qiriaqi: Unë e dërgova bashkëshorten time në spital në Sanitarium. Ajo iku me tuta dhe unë nuk e pashë më. megjithëse se mjekët mundoheshin t’i shërbenin , por për shkak se ajo vuante edhe nga diabeti e detyroi të jepte frymën e fundit.