Marku pas fitores: Kam sakrifikuar jetën, por pres fëmijën tim të parë

Boksieri shqiptar Florian Marku është shprehur tejet i lumtur për triumfin në staidumin “Tottenham Hotspur Stadium”.

Pasi mposhti kundërshtarin Maxim Prodan, Florian Marku ka treguar se për këtë ndehshje, për prëgatitjet ka sakrifikuar edhe jetën e tij dhe të familjes, pasi siç ka bërë të ditur, është në pritje të fëmijës së parë.

“Unë kam sakrifikuar jetën time dhe gruaja ime është shtatzëne. Po pres fëmijën tim të parë, unë jam shumë i lumtur për këtë fitore”, tha Marku, transmeton TV21.