Mos kalo pa i ngushelluar familjaret e tyre.. / Autobuѕi ‘fluturon’ nga 100 metra lartëѕi! Рërmbуѕet рranë përroit, të paktën 32 viktima

Një autobus pasagjerësh në Peru doli nga rruga pasi hu mbi kontrollin duke rënë nga shkëmbi në 100 metra lartësi.

Automjeti përfundoi i për mbysur pranë një përroi. 32 persona hu mbën jetën, mes të cilëve 2 fëmijë.
20 pasagjerë të tjerë mbetën të plagosur dhe po marrin trajtim në spital. Të mbijetuarit ndihmuar ekipet e shpëtimit për të nxjerrë persona të tjerë, të mbetur në mjet.

Autobusi ishte nisur për në Lima nga Huanuco, një qytet me rreth 200,000 njerëz që është kryeqyteti i rajonit me të njëjtin emër në Perunë qendrore.
Dyshimet e para rreth shkaqeve të ak sidentit tragjik lidhen me shpejtësinë tej normës ose përgjumjes së shoferit. Ngjarja nodhi në orët e para të mëngjesit të së martës.

Aks identet që përfshijnë autobusë të linjave ndërqytetëse janë shumë të shpeshta në Peru për shkak të mungesës së mirëmbajtjes së rrugëve apo lodhjes së shoferëve, të cilët qëndrojnë në timon për orë të gjata.
Top Channel