Ndërkohë që ‘digjemi’ nga vapa, shiu përmbyt rrugët në qytetin shqiptar (VIDEO)

Pasditën e së mërkurës ka pasur të reshura shiu në disa pjesë të Kosovës, pas disa ditëve me vapë dhe nxehtësi.

Në Ferizaj stuhia ka shkaktuar dëme, ndërsa në Kaçanik po ashtu ka pasur të reshura të vazhdueshme të shiut.

Në pamjet e mëposhtme mund të shihni intensitetin e reshjeve të shiut që po vazhdon në këtë qytet: