Ndërron jetë nëna e heroit Rasim Kiçina

Ka ndërruar jetë Hasbie Sylaj- Kiçina, nëna e heroit të Kosovës, Rasim Kiçina.

Lajimin e ka bërë me dije ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Ismail Syla.

“Sot ndërroi jetë bija jonë, Hasibe Sylaj – Kiçina. Shkoi në amshim shpirti i një motre të madhe, i një nëne zemërmirë që lindi dhe rriti heroin e Kosovës, Rasim Kiçinën. Nuk njoh nënë e grua të dytë që e deshi Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës sa motra Hasibe. Nuk njoh njeri tjetër që e deshi dhe dëgjoi tërë kohën zërin e ‘Radio Kosovës së Lirë’ si motra Hasibe. Ajo na bëri krenar me jetën e saj. Lavdi motër! Gjithmonë do të jetosh në zemrat dhe mendjet tona!”, ka shkruar Syla në llogarinë e vet në “Facebook”.