Ndodh edhe kjo, murgesha rezulton shtatzënë, ja “dënimi” që e pret

Një murgeshë e cila shkoi në spital me dhimbje të forta barku zbuloi se është shtatzënë.34 vjeçarja ishte e ftuara e një manastiri, në një qytet të vogël në rajonin Nebrodi dhe Urdhëri i Murgeshave preferoi ta transferonte në Palermo, duke mos dhënë asnjë deklaratë zyrtare.Sipas raportimeve të Gazzetta del Sud, murgesha duhet të ishtë surprizuar nga lajmi, dhe nuk bëhet e ditur se kush është babai.