Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten 20-vjeçare nga Berati, kush është 30-vjeçari që tronditi qytetin bregdetar në mes të ditës

Fadil Nikaj, 30 vjeç, është personi që ka qël lu. ar me ar.më zja rri një vajzë 20 vjeçe në Vlorë, mesditën e sotme. Ai është arr estuar në kushtet e flagrancës nga Policia dhe me vete i është gjetur ar. ma dhe një gran.atë dorë

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 25.09.201, rreth orës 12:05, në vendin e quajtur “Bar Cacai”, lagjia “28 Nëntori”, Vlorë është plagosur me armë zja rri shtetasja K.Z, 20 vjeçe lindur në Berat, student në Vlorë, e cila është shoqëruar për në spital për ndihmë mjeksore, momentalisht jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit të mejëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasi Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër.

Në cilësinë e provës materiale Policia gjeti dhe sekuestroi arm ën e krimit me të cilën dyshohet se autori ka kryer plagosjen, një gran.atë dore në ambientet e lokalit si dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar në cantën e autorit iu gjetë dhe sekuestrua një granatë e dytë.

Grupi hetimor ngodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.