Një burrë merr pjesë në funeralin e një djali me një kostum Spider-Man, kur heq maskën … Të gjithë qajnë

Shpesh mediat tentojnë të mbulojnë dhunën policore, por rrallë ekspozojnë trimërinë e këtyre njerëzve dhe sjelljen e tyre njerëzore në baza ditore. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë historinë e një polici i cili donte t’i bënte homazh një djali të vogël gjatë funeralit të tij, dhe i veshur si Spider-Man! Sjellja e tij preku të gjithë të pranishmit.

Përmbledhje

1. Këtu janë disa histori prekëse të policëve të kujdesshëm që meritojnë të ndahen:
Në Teksas një djalë i vogël, Joshua, 5 vjeç, u mbyt në pishinën në shtëpinë e tij. Oficeri i reagimit Damon Cole bëri gjithçka mundi për ta shpëtuar, por fatkeqësisht Joshua i ri vdiq.

Burri merr pjesë në funeralin e djalit me kostumin Spider-Man

Gjatë funeralit të Joshua, një mysafir mbërriti i maskuar si Spider-Man. Vetëm pasi hoqi maskën, të gjithë e kuptuan se ishte Agjenti Cole. Gjatë ringjalljes së tij, Agjenti Cole vuri re se djali kishte veshur një bluzë dhe këpucë Spider-Man. Kështu ai e kuptoi që superheroja e maskuar ishte personazhi i tij i preferuar.

Burri merr pjesë në funeralin e djalit me kostumin Spider-Man

Në pamundësi për ta harruar këtë skenë, Agjenti Cole vendos ta nderojë atë dhe të marrë pjesë në funeralin e tij të maskuar si Spider-Man. Nuk është shumë argëtuese për një burrë të rritur të dalë para të huajve me kostume të ngushta superhero. Por gjesti i agjentit ishte prekës, dhe familja ishte prekur tashmë nga prania e tij dhe përveç haraçit që ai i bëri djalit të tyre të vogël. Ky oficer bëri më shumë sesa detyrën e tij për të ndihmuar këtë familje.
Jeta e një oficeri policie nuk është gjithmonë e lehtë. Duhet të durosh të urrehesh nga njerëzit, të fyesh dhe të rrezikosh jetën tënde të përditshme për sigurinë e të tjerëve. Disa qindra policë humbasin jetën gjatë kryerjes së detyrave të tyre, kështu që është e rëndësishme të përshëndetni çdo akt dashamirës dhe bujarinë e këtyre njerëzve.

Këtu janë disa histori prekëse të policëve të kujdesshëm që meritojnë të ndahen:
1. Kur askush nuk u shfaq në festën e ditëlindjes së djemve autikë, të huajt e shpëtuan ditën.
Policia në Qarkun Osceola, Florida i zbardhi ditën një djali 6-vjeçar me autizëm kur askush nuk u paraqit në festën e ditëlindjes së tij. Zyra e sherifit u njoftua për situatën në Facebook dhe oficerët e policisë u shfaqën shpejt dhe festuan ditëlindjen e djalit. Një festë e paharrueshme!

2. Kur policia merr vajzën e një polici të vdekur për vallëzim babë-bijë.
Policia është gjithashtu e kujdesshme për t’i kthyer situatat më të këqija në ngjarje të paharrueshme. Një grup oficerësh nga dy departamente të Arizonës e vërtetuan këtë duke shoqëruar vajzën e një oficeri të vdekur në vallëzimin baba-bijë të shkollës së saj . Këta agjentë ishin në gjendje ta bënin këtë ngjarje tragjike fillimisht një moment të ndarjes dhe mbështetjes që vajza e re do ta mbajë në kujtesën e saj përgjithmonë.

3. Akti altruist i një polici përballë një hajduti
Një agjent në Londër mësoi se një vjedhës dyqani ishte një baba beqar që kishte kaluar kohë të vështira dhe që vodhi qumësht pluhur për fëmijën e tij gjashtë muajsh. Në vend që ta ndalonte, vetë agjenti bleu qumështin pluhur dhe ia dha burrit.