O sa dhimbje e madhe n’familje n’moshen me të mirë.. / Po udhëtonte me motor, рërрlaѕet për νdekje 22-vjeçari shqiptar në Greqi

Një ak sident i rëndë me pasojë vdekje një shqiptari ka ndodhur në Greqi. Mediat greke raportojnë se studenti shqiptar është për plasur në Volos, teksa po kthehej nga një vizitë që kishte bërë tek disa miq.

I riu shqiptar është identifikuar si Tzimis (Xhimi) Mena, dhe ishte duke udhëtuar me motor. Ishte ora 22:00 e të premtes kur një makinë përplasi të riun shqiptar dhe e la të v dekur në vend.

Shoferi i makinës është një 37-vjeçar, i cili tashmë është arre stuar dhe do të pyetet për të sqaruar të gjithë dinamikën e aks identit.

Në motor bashkë me shqiptari ishte dhe një shok i tij, por ky i fundit fatmirësisht ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet jashtë rre zikut për jetën në spital.

Xhimi Mena ishte student në Volos. Banorët e zonës ku ndodhi aks identi thonë se rruga është shumë e rre zikshme dhe shprehen se ata nuk janë të sigurt./tvklan.al