O ZOT c’po ndodh keshtu / Vetëm orë të zeza për shqiptarët/ Makina bëhet copa-copa, një vajzë ka dhënë shpirt në vend

Një aks ident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjilan të Kosovës, ku një automjet në të cilin po udhëtonin 4 persona ka rënë në një kanal me ujë. Për pasojë ka ndërruar jetë një shtetase shqiptare, identiteti i të cilës nuk bëhet ende me dije.

Rasti është konfirmuar për mediat kosovare nga zëdhënësi i Po licisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. Mjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal.

“Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm 24.06.2021, në hyrje të fshatit Uglar ka ndodhë një vetaksident e një veture ku ishin katër persona. Si pasojë e vetaksi dentit disa persona me lën dime të rënda janë dërguar në spitalin rajonal në Gjilan. Nga hetimet e para mësohet se njëra nga pasagjeret femër shtetase e Shqipërisë ka humbë jetën si pasojë e aksi dentit. Për rastin është njoftuar p ro kurori i shtetit”, ka thënë