O ZOT mbaj doren.. Publikohen pamjet.. / Tërmeti shkatërrimtar me 304 të vdékur, momenti prekës kur dy fëmijë nxirren nga rrënojat

Një tërmet i fuqishëm prej 7.2 ballësh ka go ditur një ditë më parë Haitin, duke shkaktuar të paktën 304 humbje jete dhe mijëra të pl agos ur.

Në mediat e huaja janë publikuar pamje nga tërmeti shkatërrues, mes të cilave dhe një moment pr ekës kur dy fëmijë nxirren nga rrënojat dhe përqafohen me babain e tyre.

Kryeministri Ariel Henry tha se po bëhet çdo gjë për të shpëtuar sa më shumë jetë nga rrënojat. “Kemi mësuar se spitalet lokale janë plot sidomos në Les Cayes”.