O ZOT / Sa e dhimbëshme në moshën me të re vdes nga Covidi infermierja shqiptare

COVID-19 i ka marrë jetën një infermierie shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Viktima është Lindita Alimi vetëm 28-vjeçe dhe lajmi bëhet i ditur nga shoqata e infermierëve të Shqipërisë, të cilët i shprehin ngushëllimet familjes së viktimës.

Postimi i Shoqatës së Infermierëve të Shqipërisë:

Ndërron jetë në moshë të re Infermierja Lindita Alimi 28 vjece nga Kerćova, Maqedonia e Veriut.

E prekur nga COVID – 19 nuk mundi ta fitonte betejën me armikun vdekjeprures.

Shoqata e Infermiereve të Shqipeërisë i shpreh ngushëllime të përzemerta familjes dhe kolegeve të Lindites.