Pak orë pasi mbushi 10 vjeç! Shoferja e dehur britanike shtyp, për vdekje vëlla e motër (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Angli ku një shofere e dehur ka goditur një makinë tjetër ku ndodhej një familje. Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të vdekur dy fëmijët Lilly dhe Smaller McCann, të moshës 4 dhe 10 vjeç, përshtati gazeta Shqip.

Tragjedia ndodhi disa orë pasi djali 10 vjeç kishte festuar ditëlindjen e tij të 10-të me familjen e tij. Shoferja e dehur 35-vjeç është arrestuar nën dyshimin se ka shkaktuar vdekjen nga lëvizjet e rrezikshme, me makinë dhe mbi kufirin e lejuar të alkoolit, përshtati gazeta Shqip.

Mesazhet ngushëlluese në Facebook:

Familja dhe miqtë zemërthyer kanë dalë në Facebook për t’i bërë homazhe vëllait dhe motrës. Njëri shkruante se: “Jeta është mizore t’i heqësh nga vëllai im i dashur, përshati gazeta Shqip.

“Babai më i mirë i vjetër në botë, ai i vuri ata në radhë të parë pavarësisht se sa shumë i goditi ata ishin jeta e tij, Zoti i jep atij forcë.” Dhe tezja e fëmijëve tha: “RIP mbesa ime e vogël dhe nipi im i përsosur.