Policia i shkon në shtëpi të arre.stojë “peshkun” e madh, por del duarbosh (video)

Policia ka shkuar mbrëmjen e sotme në shtëpinë e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla për ta arrestuar, pasi GJKKO e dënoi me 2 vite burg.

Ish-Prokurori i Përgjithshëm është shpallur fajtor për “fshehje të të ardhurave”, teksa i janë sekuestruar edhe pasuritë, të cilat do t’i kalojnë shtetit.

Operacioni për arrestimin e tij vazhdon, por mësohet se efektivët nuk e kanë gjetur në banesë. Ky i fundit dyshohet se ndodhet jashtë vendit, megjithatë autoritetet bënë verifikim në banesën e tij dhe morën në pyetje familjarët e tij për të mësuar vendndodhjen e Llallës.