Sot u jepet lamtumira e fundit dy fëmijëve që humben jetën nga zjarri në Ujz të Gjakovës

Berhan Sadrijaj, 12 vjeç dhe Ores Sadrijaj, 13 vjeç, humbën jetën si pasojë e një zjarri që kaploi shtëpinë e tyre, mëngjesin e djeshëm, në fshatin Ujz të Gjakovës, raporton Gazeta Sinjali.

Ata ndodheshin në katin e dytë të shtëpisë kur shpërtheu zjarri dhe humbën jetën aty.

I lënduar nga ky zjarri mbeti babai i njërit prej fëmijëve, i cili kishte tentuar që të hynte në shtëpi dhe t’i shpëtonte ata nga flakët.

Dy fëmijëve të familjes Sadrijaj që vdiqën tragjikisht, do u jepet lamtumira e fundit sot, në orën 17:00, në varrezat e fshatit Ujz të Gjakovës./Gazeta Sinjali/