Spo i dhezin këngët: Ja çfarë bënë Gold AG për t’u bërë lajm

Reperi kosovar Gold AG i cili njihet për këngët e tij me motive patrotike por së fundmi kryesisht me motive fetare e që ka bërë edhe ilahi, është ndalur në rrugën Kosovë – Shqipëri për t’u lutur, shkruan Gazeta Metro.

Duket se Gold AG nuk është mjaftuar që ta bëjë këtë veprim për hir të besimit të tij, pasi ka angazhuar dikë ta fotografojë.

Ai ka ndalur në mes të rrugës veturën e tij dhe gjatë lutjeve duket se ka bllokuar rrugën.

Se në këtë fotografi është vet ai e ka konfirmuar edhe Gold AG pasi ka postuar në storyt e tij në Instagram fotografitë që të tjerët i kanë postuar për të.

Gold AG është siguruar që këto fotografi dëshmi të lutjeve të tij nëpër rrugë t’i publikojë dikush tjetër dhe jo vet ky. /gazetametro.net