Termet i fortë në ktë qytet, banorët dalin nga shtëpitë

Foto ilustruse
Ne Greqi vazhdojne lekundjet sizmike.

Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës rihter goditi këtë të diel kryeqytetin e Greqisë, Athinën.

Sipas Institutit Gjeodinamik, lëkundja sizmike u regjistrua 10 km në veri-verilindje të Athinës.

Banorët, të frikësuar nga lëkundja, lanë banesat dhe dolën në rrugë të panikosur.

Mediat fqinje nuk kanë raportuar për lëndime në njerëz a dëme materiale, citon vizionplus.